Kelebek Kelebekler yüksek uçan ve kümeslerinde gösterilen kuşlarla birlikte yüksekten yelpaze şeklinde dönerek iniş yapan kuşlardır. Bir Kelebek güvercinin özelliklerinden en büyüğü dönüş şeklidir. Bunun yanı sıra kelebeklerin renklerine göre'de özellikleri belirginleşir. Örneğin Tam kafada ve kuyrukta siyahlık olması yada mavi kahverengi olması onun renk olarakda özelliğini arttıran bir katmandır. Bu renklere Göre Karabaş kara kuyruk, mavibaş mavikuyruk, altınbaş altın kuyruk kelebek gibi ünvan alırlar. Kelebeklerde aranan bir diğer özellik ise baş ve kuyruklarından başka hiçbir yerinde siyahlık olmamasıdır. 

Kelebekler içerisinde birde Kaptan kelebek vardır bu kelebekler dönmelerinden ziyade taklada atarlar renkleri genelde tam alacalıdır. Kelebeklerde düz renklerde mevcuttur simsiyah bir kelebek beyaz bir kelebek boz yada çikolata bir kelebek olabilir.

Benim en sevdiğim özelliği yükseklere çıkıp alttan verilen pardak ile kuşun iniş şeklidir.

Kelebek Güvercin Fiyatları Kuşun özelliklerine renk yapısına boyuna göre değişir 20 TL ile başlar 100 Tl ve üzerine rakamlar görebilir. Kelebek güvercin çeşitleri renklerine göre değişir yukarıda bahsettiğim gibi karabaş karakuyruk dumanlı altınbaş gibi gibi değişebilir. Kelebek güvercin uçuşu yüksekten olur ve kümese inişlerde dönerek iner kanatlarını açar ve aşağıya doğru sağlı sollu hareketlerle dönüşlerle iner.

Kelebek güvercin özellikleri yukarıda anlatıldığı gibidir. sizde eklemek istediğiniz bir şey varsa yazabilirsiniz.

Kelebek Güvercin Irkları

Karabaş Karakuyruk

Mavibaş Mavikuyruk

Altınbaş Altınkuyruk

Beyaz

Arap

Dumanlı

Boz

Kaptan Kelebek