Güvercin kümesi sağlık açısından hava sirkülasyonu olmalı azda olsa ışık almalıdır. Günümüzde hırsızlık olaylarının çok olması her tarafı kapalı hava bile almayan kümeslere itmiş olsa'da Güvercin kümesleri havadar olmalı kış aylarında sıcaklık ortamını sabitleyebilmelisiniz. Kümes boyunu besleyeceğimiz kuş sayısına göre ayarlamalısınız . Kümes tabanında ızgara çok kullanmış olmamda en iyisi kumdur. Güvercin kümeslerinin içerisi nasıl olmalı güvercinlerimiz için yuvalar olmalı ve ayrıca tünekler olmalı.

Güvercin Kümesi Yapımı

Güvercin kümeslerinde ayrıca suluk ve yemlik bulunması tavsiye edilir. Kaşlarınız için Mineral taşlar olması gerektiğine inanan ve kullanan biriydim. Güvercin kümeslerinde kümes içerisinde yuvalık'lara dikkat etmeliyiz düzgün ve birbirlerini rahatsız etmeyecekleri şekilde düzenlemeliyiz aksi takdirde yavrulama zamanı sıkıntılar yaşanabilir. Aşağıdaki Resme bakarak güvercin kümesi yapabilirsiniz ve bu resimdeki örnek gibi bir güvercin kümesi işinizi görecektir. Güvercin kümesi nasıl olmalı sorusu için güzel bir cevap bence.

Güvercin Kümesi Örnekleri

Güvercin Kümesi Yapımı

Güvercin yuvalıkları nasıl yapılır Resimli Görselli Anlatım.

Güvercin Kümesi Modeli

Yukarıdaki Resimdede Görüldüğü Gibi Güvercin Folluk yapımı ve iç dizaynı hakkında olması gerekenler gösterilmiştir. Güvercin Yuvası iç dizaynı Genişlik Follukların nasıl yapılacağı hakkında resimli bir şekilde gösterilmiş. Yapımı oldukça basit görünüyor.