1    39   Mehmet Eren Uçar Mehmet Eren Uçar Üye
Soru Detayı

Yardım edin!

Merhaba ben yaklaşık  1  ay önce bir muhabbet kuşu aldım ancak 1-2  gün sonra  ağzından bir ses çıkardığını duydum solunumla ilgili  gibi gecede yapıyordu sesi sonra veterinere götürdüm bronşit dedi ve bir kaç ilaç verdi 10  gün kadar kullandım fayda etmedi başka bir veterinere götürdüm salyalı kusmuş kursak mantarı dedi bana  bende eczaneden şurup aldım 1  hafta kullandım  yine fayda  etmedi şuan son durum hala o sesi çıkarıyor ve  bir yerde  dik duramıyor gagasını kafesin tellerine geçirip asılı duruyor öyle  nefes alıyor düzgün şekilde  o şekilde durmassa  ses çıkarıyor yem yemesinde veya  dışkısında herhangi bir problem yok kusma sorunu gitti  gibi ancak  hala  gözünü açıcak hali  yok  o sesi devamlı çıkarıyor 

Cevaplar
01.02.2021 Evcil Yazar Evcil Yazar Yönetici

Merhaba,

Ezcaneden hangi ilacı aldın acaba onuda yazsaydın ona göre bir ila. tavsiye ederdim. Muhabbet kuşunda astım olabilir bazı astımlar kronikleşir iyleşsede o ses gitmez.

Ben bu tür sorunlar için nidazol kullanıyorum ilk gün ağza bir damla ver fazla değil ama 5 gün suyuna yarım su koy ve 4 damla damlat her akşam temizle ve 5 gün boyunca tekrar et.

Daha sonra 30 gün temiz su ile devam et ve sonra 5 gün daha suyuna 4 damla şeklinde kullan umarım ilerlememiştir ve atlatır.

Geçmiş olsun.

Bu cevap 0 kişiye yardımcı oldu. Bu cevap Sizinde probleminizi çözdü mü?   Evet

Cevap Yazmak İçin