26.12.2019   1    314   Evcil Yazar Evcil Yazar Yönetici
Soru Detayı

Vilmectin kullanımı ( Bit İlacı Ense Damlası )

Vilmectin kullanımı ( Bit İlacı Ense Damlası ) Nasıl Kullanılır ? Vilmectin  Muhabbet Kuşlarında, Kanarya, Güvercin, Papağan Kullanımı nasıl yapılır. Vilmectin Fiyatı Hakkındada bilgi verirmisiniz. Vilmectin Bit İlacını Nereden Satın Alabilirim.

Cevaplar
10.04.2020 Evcil Yazar Evcil Yazar Yönetici

Vilmectin Dış Parazit damlasını kuşlarımızı bit gibi dış parazitlerden korumak için kullanılan ve etkisini kanıtlamış bir ilaçtır. 

Vilmectin Kullanımı

Vilmectin Kullanım Şekli Aylık Periyotlarda Kuşlarda enseye bir damla yeterli olacaktır fazla damlatılmaması gerekir kızarıklıklara yol açar ve kuşa zarar verebilirsiniz. Kuşunuzda Parazit gördüğünüzde Kullanış Şekli ilk gün ve sonrasında  3.gün kullanımı uygun olacaktır.

Vilmectin Birde Suya ilave olarak kullanılır yarım suluk içerisinde 2-3 damla şeklinde kullanılır ama bu yöntem pek tavsiye edilmez.

Vilmektin Kullanma talimatlarında enseye damla olarak önerilmektedir.

VİLMECTİN

BİLEŞİMİ 1 ml’de 10 mg İvermektin ile 100 mg Klorsulon içerir.

ENDİKASYONLAR Sığırlarda iç ve dış parazitlerinin mücadelesi ve kontrolünde kullanılır. Karaciğer Kelebekleri:  Fasciola hepatica (ergin), Fasciola gigantica (ergin) Gastro-intestinal Nematodlar: Heamonchus placei, Ostertagia sp., O. ostertagi (erginler, larval devreler, hipobiotik larvalar), O. Iyrate (erginler, L4 larvalar), Mecistocircus digitatus (erginler), Trichostrongylus axei, T. colubriformis, Cooperia oncophora, C. punctata, C. pectinata, Cooperia sp., Nematodirus helvetianus (erginler), N. spathiger (erginler), Oesophagostomum radiatum, Strongylus papillosus (erginler), Bunostomum phlebotumum, Toxacara vitulorum Akciğer Kıl Kurtları: Dictyocaulus viviparus Deride Filariosis Etkenleri: Parafilaria bovicola Göz Nematodları: Thelezia sp. (erginleri) Nokra Etkeni Sinek Larvaları (parazitik dönemde): Hypoderma bovis, Hypoderma lineatum, Dermatobia hominis Yara Kurtları (parazitik dönemde): Chrysomya bezziana, Cochliomyia hominivorax Uyuz Etkenleri: Psoroptes communis bovis, Psoroptes communis ovis, Sarcoptes scabei bovis, Chorioptes bovis Bitler: Linognatus vituli, Haematophinus eurysternus, Solonoptes capillatus, Damalinia bovis Keneler (bazı tek konaklı keneler, yumuşak keneler): Boophylus microplus, Boophylus decoloratus, Ornithodurus savignyi

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU Farmakolojik Doz: Sığırlarda, 0.2 mg ivermektin ve 2 mg klorsulon/kg canlı ağırlık hesabıyla uygulanır. Pratik Doz: 50 kg canlı ağırlık için 1 ml sadece deri altı yolla uygulanır. 10 ml’yi aşan dozlarda doz ikiye bölünerek uygulanmalıdır.

GIDALARDA İLAÇ KALINTI UYARILARI İlaç Kalıntı Arınma Süresi (i.k.a.s.): Tedavi süresince ve son ilaç uygulamasından sonra eti için yetiştirilen sığırlar 35 gün geçmeden kesime gönderilmemelidir. İnsan tüketimi için süt elde edilmekte olan sağmal ineklerde kullanılmamalıdır.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ 50 ve 100 ml’lik renksiz flakonlarda, karton kutuda takdim edilmiştir.

Bu cevap 0 kişiye yardımcı oldu. Bu cevap Sizinde probleminizi çözdü mü?   Evet

Cevap Yazmak İçin