1    60   Şakir Kılıç Şakir Kılıç Arkadaş :)
Soru Detayı

Muhabbet kuşum çok durgun ve ötmüyor

Muhabbet kuşum çok durgun ve ötmüyor neden durgun ve halsiz görünüyor. Kabarık sessiz tünekte öyle duruyor yem yemeyi az çok yapıyor bazen tünekte yemlikte yem yer gibi hareketleri oluyor ama çok durgun duruyor kafasında sivri tüyleri var gibi. 

Muhabbet kuşumun durgun olmasının sebebi hasta olmasımı yoksa tüyde olmasımı nasıl anlarım. Kafesinde yemini suyunu vitaminini kumunu gaga taşını eksik etmem ama anlayamadım bir türlü.

Muhabbet Kuşum kuyruğunu yukarı aşağı hareket ettiriyor gık gık diye sanki burnunu çekiyor gibi hareketleride oluyor yardımlarınızı bekliyorum.

Cevaplar
12.11.2020 Evcil Yazar Evcil Yazar Yönetici

Muhabbet kuşum çok durgun ve ötmüyor ise bunun bir çok sebebi olabilir. Hastalıktan yada tüy değişiminden yetersiz beslenmeden bayat yemlerden bayat sudan olabilir. 

Öncelikle bunun ana sebebini belirlemen gerekir ve ona göre önlem almalısın. Tüy Değişiminden ise B Vitamini kullanmanı ve az az yulaf takviyesi yapmanı tavsiye ederim.

Hasta ise hastalığının teşhisi ve ona göre ilaç tedavisi yapmalıyız. 

Bayat Yem ve Bayat Sudan ise Öncelikle bunu ortadan kaldırmalısın.

Kuyruğunu oynatma sebebi astın ve üst solunum yolu sorunlarındandır bunun için hiprodoksi önerselerde ben nidazol kullandım ve oldukça iyi sonuçlar aldım tavsiye ederim.

Muhabbet kuşum çok durgun ve ötmüyor ise bir çok nedeni olabilir önce nedeni bulmak sonra ona göre çözüm oluşturmak doğru sonuça götürür.

Bu cevap 2 kişiye yardımcı oldu. Bu cevap Sizinde probleminizi çözdü mü?   Evet

Cevap Yazmak İçin