3    119   DENİZiçin DENİZiçin Üye
Soru Detayı

Kuşum için endişeleniyorum

2 gün önce kuşumun kafesini değiştirdim ve kuşum 2 gündür ishal. tuvaleti sarı ile yeşil arasında bir renk. çok az yem yiyor. acaba bunların kafesi değiştirmemle bir alakası var mı? bir de yemi çok az kaldığı için yeni ve farklı bir yem almıştım acaba o yemi versem yer mi? Yem değişikliğinden etkilenir mi?

Cevaplar
24.06.2020 Evcil Yazar Evcil Yazar Yönetici

O zaman dış parazit var kuşta başka bir sorun görünmüyor. Bit için makalem bardı muhabbet kuşu kütüphanesinde ilaç ve kullanıp memnun kaşdığım ilaçlar vardı okuyabilirisiniz

Bu cevap 2 kişiye yardımcı oldu. Bu cevap Sizinde probleminizi çözdü mü?   Evet
24.06.2020 DENİZiçin DENİZiçin Üye

kuşumu yeni kafese geçirmeden önce kafesi iyice sirkeli su ile yıkadım. bu arada kuşum ishal olduktan sonra yeni yem aldım. yani yemin ishal olmasıyla bir alakası yoktur galiba değil mi? bir de bitlere çözüm olarak ne önerirsiniz?

Bu cevap 1 kişiye yardımcı oldu. Bu cevap Sizinde probleminizi çözdü mü?   Evet
24.06.2020 Evcil Yazar Evcil Yazar Yönetici

Evet Kafes değişimi etki etmez tabi kafesde kuşu hasta edecek bakteriler yoksa. Yem bu gibi sorunlara yol açabilir ama önceliğiniz kuş ceyranda kaldımı ? Kafesi değişmeden önce yeteri kadar dezenfekte ettinmi ve birde muhabbet kuşunuzda bit varmı bunlaru detaylı kontrol edip önlem almalısınnız.

Bu cevap 2 kişiye yardımcı oldu. Bu cevap Sizinde probleminizi çözdü mü?   Evet

Cevap Yazmak İçin