İngiliz Muhabbet kuşu Nasıl Anlaşılır Jumbolar ile hemen hemen aynı boylara sahip olabilirler ayırt edici en büyük özellik gerdanları dır. İngiliz Muhabbet Kuşlarının gerdanları Jumbo kadar belirgin değildir. Kafa yapısı Jumbolara göre daha küçüktür. Boyutları aynı olabilir ama daha zayıf olurlar. İngiliz Muhabbet Kuşları oldukça aktiftir buda onları Jumbo dan ayırt etmek için oldukça büyük bir özellik olsa gerek. İngiliz Muhabbet Kuşları ülkemizde çok üretime sokulan bir ırk değildir bu ırklarda kırılmış ve çeşitlenmiştir. Bilinçsiz üreticilerin kırarak bir çok kırık kuş oluşmasına sebebiyet vermişlerdir. İngiliz muhabbet kuşu cinsi kuşlar genelde jumbo diyerek satılmaktadır çok benzemekte ama jumbo muhabbet kuşu daha ayırt edici özellikleri vardır.

İngiliz Muhabbet Kuşu Bakımı

İngiliz Muhabbet Kuşu bakımı diğer ırklara göre daha detaylı yapılır çok hareketli değildirler ve kafeslerinin daha büyük olması onlar için bir avantajdır. Kafes içerisi çok karışık olmamalıdır. Kafes içerisinde yem, mama, kemik, kum olmazsa olmazları içerisindedir. Kafes temizliği sık yapılmalı ve kuş sürekli kontrol edilmelidir vitamin takviyesi yapılmalı ve kafesi 15 günde bir dezenfekte edilmelidir. 

İngiliz Muhabbet Kuşu Üretimi

İngiliz Muhabbet Kuşu üretimi çok sabır isteyen ve diğer ırklara göre üretimi daha zordur. Bakım hususunda anlaştığımıza göre bu ırk için üretimde dikkat edilmesi gerekenleri yapmış olduk sağlıklı ve anlaşan bir çift İngiliz Muhabbet Kuşu aldık ve kafese bir yuvalık taktık çok rahatsız etmeden İngiliz Muhabbet Kuşu üretimi için gerekli ortamı sağlamış olduk. şimdi çiftleşmesini gözlemledikten sonra en fazla 2 hafta içerisinde ilk yumurta gelecektir. İngiliz Muhabbet Kuşu üretimi yaparken kuşlarınızın tüy'de olmamasına çok dikkat etmelisiniz tüy'de olan bir takımdan aldığınız yumurtalar genel olarak boş çıkacaktır. 

İngiliz Muhabbet Kuşu Sesi diğer türlere göre aynıdır ama daha az öterler dişi ve erkek İngiliz Muhabbet Kuşu ötüşü arasında bir farklılık yoktur kurlaşma esnasında farklı bir ötüş sergilerler erkek dişiyi etkilemek için farklı bir şekilde gagasını yaklaştırıp kafasını aşağı yukarı yaparak farklı bir ses çıkarır. 

İngiliz Muhabbet Kuşu konuşur'mu ? Evet diğer muhabbet kuşları gibi gerekli eğitim sağlandıkğın'da İngiliz Muhabbet Kuşu konuşur. Öncelikli sevgi ve sabır konuşması için en büyük adımlardan biridir. 

İngiliz Muhabbet Kuşu Fiyatları diğer ırklara göre biraz daha yüksektir genel olarak fiyatları 100 ₺ ile başlar ve bu fiyat yukarı doğru devam eder özellikle albino, lutino gibi varyasyonların fiyatları daha yüksektir.