Jumbo Muhabbet Kuşu Özellikleri ve Bakımı

Jumbo muhabbet kuşları ’da ülkemizde farklılık göstermektedir. Biz bu kuşları iki kısımda ayırdık ve Jumbo ve Show Jumbo olarak adlandırdık aslında yurt dışında Show olarak adlandırılmış ve bu kuşlar farklı karakteristik özellikler ile ayrılmış bizim sıra Jumbo dediğimiz kafa yapıları ve vücut yapıları daha küçük olanlara Jumbo karakteristik yapıları farklı olan iri ve gösterişli türlere de Show Jumbo adını vermişiz. Jumbo Muhabbet kuşu cinsleri bazı yapılarına göre adlandırılmışlardır kafa yapıları ayak yapıları boyları gibi bir çok sınıfa girmişlerdir. Yarışmalarda bu vasıflara göre yarıştıkları gözlemlenmiştir.

Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Jumbo muhabbet kuşu nasıl anlaşılır ? Başları daha iridir ve başındaki tüyler daha uzundur gözlerini kapayacak şekilde gözlemlenir benekleri yapısı daha büyüktür. Jumbo muhabbet kuşları üreticiler tarafından oldukça ilgi görmüş ve çeşitli bölümlere ayrılmıştır bunlar boy yapılarından tüy yapılarına duruşlarına göre değişkenlik göstermiştir. 

Jumbo Muhabbet Kuşu

Jumbo Muhabbet Kuşu Üretimi

Jumbo Muhabbet Kuşu Üretimi oldukça zor ve zahmetlidirler diğer türlere göre sürekli yavru almanız söz konusu değildir. Sabır ve çok iyi bir bakım gerektirir. Jumbo Muhabbet Kuşu üretimi için anlaşan bir çift edinmeniz ve sabırlı bir şekilde üretim ortamını sağlayıp bakımlarına çok dikkat ederek beklemeniz gerekmektedir.  Tüy yapılarına tüy değişimlerine çok dikkat etmelisiniz. 

Jumbo Muhabbet Kuşu cinsiyet ayrımı'da diğer türlerle aynıdır gaga renklerine göre genelde cinsiyeti belirlenir. Mavi erkek kahverengi ve beyaz tonlar dişi olduğunu gösterir bazı durumlarda erkeklerin gagasının pembe olduğu'da gözlemlenir. Jumbo Muhabbet Kuşu cinsiyeti için en önemli durum kuşun yaşıdır yavru kuşlarda bu işi biraz zorlaştırır. 

Show Jumbo Muhabbet Kuşu

Jumbo Muhabbet Kuşu kaç yıl yaşar

ortalama yaşları 7 ile 10 olarak belirlenmiştir. Bu bakım ve beslenmesine göre artabilir yada azalabilir. 

Jumbo Muhabbet Kuşu

Jumbo Muhabbet Kuşu konuşurmu ? Jumbo muhabbet kuşları'da konuşur ve bazılarına göre daha çabuk ve daha çok kelime konuşur ama ben bunun sevgi ve ilgi ile alakalı olduğunu düşünenlerdenim.  Bunun için Jumbo Muhabbet Kuşu yavrusu bulmalı ve mümkünse erkek olmasına dikkat etmelisiniz ( Muhabbet Kuşu yavru nasıl anlaşılır ) Erkek Jumbo Muhabbet Kuşu daha çabuk konuşacaktır ve dişilere göre daha çok kelime konuşurlar.  Muhabbet Kuşunuza bir isim arıyorsanız buraya bir bakın.

Jumbo Muhabbet Kuşu Üreticileri bularak onlardan yavru Jumbo Muhabbet Kuşu almanız konuşturma açısından daha iyi olacaktır. Sağlıklı bir kuşun tüy yapısı ve hareketleri diğerlerine göre daha farklıdır. Bir müddet alacağınız kuşu gözlemleyiniz. Muhabbet Kuşu İlanlarına Göz atabilirsiniz.