JAPONES HAGOROMO Muhabbet Kuşu Bakımı Özellikleri

JAPONES MUHABBET KUŞU SATIN ALMAK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ WHATSAPP MESAJ GÖNDERE TIKLAYARAK BANA ULAŞABİLİRLER SÜREKLİ OLARAK ELİMDE HEM DAMIZLIK HEMDE YAVRU JAPONES MUHABBET KUŞLARI MEVCUTTUR
Whatshapp 
Japonyada 1960 Yıllarda Japanese Crested Budgerigars Adı altında üretilen bir mutasyondur uzun yıllar japonyada üretimi yapıldı ve yarışmalar yapıldı. Tam tarihi belli olmamak ile birlikte daha sonra Amerika ile Türler arası takas gerçekleştirildi ve yayıldı. Hagoromo Budges Yani Japon Taçlı Muhabbet Kuşu olarak kayıtlara girdi. Şimdi Dünyanın çeşitli yerlerinde üretimi yapılıyor Japones Muhabbet Kuşu türünün. Türkiyede'de üretimi yapılıp satışlarına başlandı. Fiyatlarının yüksek olması bir çok üretici için uzak olsada beğenip üretimhanesine katmak isteyenlerde çok. Türkiyede Belli başlı üreticileri mevcut Japones Muhabbet Kuşunun. Sizde bu Güzel Muhabbet kuşlarına sahip olmak istiyorsanız Sitemizin ilanlar kısmına bakınız. Japanese Crested Budgerigars Korunması ve çoğaltılması gereken bir ırktır. Tepeli Muhabbet kuşu besleyenlerin en hızlı şekilde temin edip üretmek istediği bir kuş ırkı olmuştur. Türkiye'de yeni yeni çoğalan ve bir kaç tane sayılı üreticinin ürettiği Japones Muhabbet kuşu hızlı bir şekilde yayılmaya başlamıştır. Benimde üretimime aldığım japones muhabbet kuşunun en kısa zamanda sizlerle resimlerini paylaşıyor olacağım. 
Japones Muhabbet Kuşu özelliklerini taşıması çok önemlidir. Sırtındaki tüyleri tamami ile düzgün olmalıdır. Albino, Lutino ve Kreminı, Texas, Lacewing, Fallow şu dönemin en gözde Japones muhabbet kuşları olmuştur.
 
Japones Muhabbet Kuşu
Türkiye'de oldukça rağbet görmüş ve üreticiler tarafından benimsenmiştir. Bir çok üretici çeşitli tür ve renk çalışmaları yapmaktadır. Jumbolar ile eşlemeler yapılarak ırkın büyümesini sağlamaya ve renk çalışmaları ile çeşitli renkleri üretmeye çalışmaktadırlar. 

Japones Muhabbet Kuşu Nasıl üretilir

Japones muhabbet kuşu çiftleştirme ve eşleme aynı şekilde yapılır bir erkek ve bir dişi ile uygun bir kafes eşleşme için idealdir. Erkek ve dişi Japones muhabbet kuşları sağlıklı bir bakım sonrasında eşleşmeye elverişli hale geleceklerdir. Bunun için çeşitli mama vitamin ve katkılar ile hızlandırılabilir.

Ülkemizde Jumbo Japones üretimleride başlamış ve üretilmektedir. Bir çok üretici Japones üretimi konusunda oldukça başarı göstermiştir.  Japones muhabbet kuşu konuşurmu evet diğer türler gibi konuşma özelliği vardır. 

Japones Muhabbet Kuşu
japones muhabbet kuşu Fiyatları : Japones muhabbet kuşu fiyatları yavrular 350 Tl ile başlarken Damızlık Jappones Muhabbet Kuşu Fiyatları 400 ile 500 arasında fiyat değişikliği göstermektedir. Ayrıca japones muhabbet kuşu fiyatları renklerine irilik durumlarına görede fiyat değişikliği göstermektedir. 
Satılık japones muhabbet kuşu : Satılık Japones muhabbet kuşu ilanları için sitemizdeki ilanlar bölümüne bakabilirsiniz. Japones muhabbet kuşu fiyatları için burdan fiyat alabilir ve fiyat kontrolü yapabilirsiniz. Satılık japones muhabbet kuşu bölümüne sizde ilan verebilirsiniz.
Japones Muhabbet Kuşu