Belçika Malinois en belirgin özelliği sağlam yapısıdır soğuk hava şartlarına dayanıklı ve oldukça dirençlidir. Tam bir çoban köpeğidir belkide vazgeçilmezler arasında ilk sıralarda yer alabilir. Açık alanlarda bekçi köpeği olarakta kullanılabilir ama açık bir alan olması gereklidir enerjik olması kapalı alanda kalmamasını gerektirmektedir.

Belçika Malinois’i Bekçi Köpeği olarak kullanacaksanız iyi bir eğitim vermeniz gerekmektedir. Belçika Malinois iyi bir beslenme rejimine ihtiyaç duyan bir cinstir.

Belçika Malinois Sahibine bağlı eğitimi alabilecek kapasiteye sahip enerjik zeki ve oyuncul bir köpektir. 

Kökeni 
Belçika Malinois, Belçika Veterinerlik Fakültesi ve Huyghebaert Kardeşler tarafından 1891'de geliştirildi

Belçika Malinois Özellikleri

Belçika Malinois Belçika Kurdu, Malinois,  Berger Belge yada Chian adı ilede anılır. Renkleri Çoğunlukla maun kahverengisi vücut siyah kafa üstü tüyleri çehre ve kulakları vardır. Adı üstünde Belçika’ya ait bir türdür.  Günümüzde Çiftlik köpeği polis köpeği koruma köpeği yasa dışı malları bulan köpekler şeklinde eğitilmiş ve kullanılmaktadır. 10 ile 12 yıl arasında yaşarlar. Erkek ve Dişi kiloları genel olarak 27 ile 29 arasındadır. Dişi ve erkeklerde boy farklılık gösterir. Erkek 61-66 iken dişiler genelde 56-61 gibi değişiklik göstermektedir.

Satılık Belçika Malinois ilanları ve fiyatları için Sitemizin ilanlar bölümüne bakabilirsiniz. 

 

Belçika Malinois  Özellikleri

  • Alanı:Çiftlik köpeği, Çoban köpeği
  • Rengi:Çoğunlukla maun kahverengisi;siyah kafa üstü tüyler, çehre ve kulaklar
  • Anavatanı:Belçika
  • Ortalama Ömrü:10-12 yıl
  • Kilo Erkek / Dişi:27-29/27-29 kg
  • Boy Erkek / Dişi:61-66/56-61 cm