Türk Gülü, Rosa Osiria diğer bir adı ile Osiria gülü, 80 cm boyunda, dışı beyaz içi kırmızı veya içi kırmızı dışı beyaz olan uzun ömürlü muhteşem güzellikte bir güldür. Bir çok ülkede Türk Gülü olarak bilinir. Bu güzel gül seralarda cok nadir bulunmaktadır. Kırmızı ve Beyaz renklere sahip olduğu için güle Türk Gülü adı verilmiştir. Çiçeğin Renginin kırmızı beyaz olması muhteşem bir görüntü yanında, Rosa Osiria elma kokusu ile kusursuz bir koku saçmaktadır.

Rosa Osiria genetip yapı veya değişikliğe uğramamış oluşumundan belli kırmızı ve beyaz renktedir. Rosa Osiria’nın kokusu, yüksek yoğunlukta muhteşem bir kokudur. Bu güzel gülü bahçesinde yetiştirmek için can atanlarla doludur ve çok nadir yetiştiren görülür. Türkiye’de tohumları çok nadir bulunabilen Türk Gülü‘nün tohumları, genelde yurt dışından temin edilmektedir.

Bu gülün tohumları genelde yurt dışından temin edilmektedir. Almanya, Hollanda ve ingilterede belli zamanlarda satışı olan Rosa Osiria‘nın tohumlarına ulaşmak pekte kolay değildir. Rosa Osiria‘nın tohumlarını temin etmek için yurt dışındaki bir tanıdığınızda ya da internetten sipariş vererek ulaşabilirsiniz. Rosa Osiria‘ya, tohumdan gelen genetik özellikleri nedeniyle daha sonradan bir işlem yapılamamaktadır.