Ördekler evde beslenmeye uygun değildirler yavru iken çok sevimli olabilirler ama biraz pasaklı'dırlar. Yavru ördek bakımı oldukça zahmetlidir evde bakacaksanız bu dahada zorlaşacaktır. Yavru ördekler doğduklarında çok şirin olurlar evde onları bir kutu içerisinde besleyebilirsiniz ama biraz büyüdüklerinde çok pasaklı olacak ve koku yapacaklardır. Yavru ördek ve civcivler için bir bahçe olması çok önemlidir. Ördekler su ile oynamayı çok severler bu yüzden önlerine koyduğunuz suyu sürekli döker ve kirletirler.

Yavru Ördek Bakımı

Yavru ördek bakımında zor olan sudur suyu çok severler ve sürekli su ile oynar yüzer ve tüketirler ev ortamında yavru ördekler için bu ortam zor oluşturulur. Yavru ördekler ve civcivler elde gezmekten pek hoşlanmazlar. Yavru ördeklerin olduğu yerde sürekli taze su ve taze yem olmalıdır civciv ile aynı yemi tüketirler bunun yanında yeşilliklerde verebilirsiniz çok abartmamak şartı ile.

Yavru ördekler üşür'mü evet rüzgarlı ve soğuk havadan etkilenirler tüylerinin seyrek olması bunun nedenlerinden biridir yavru ördekler 15 günlük olana kadar suya sokulmamaları gereklidir.  Yavru ördekler kaç günde büyür gelişim sağlarlar 2 haftada tüylenmeye ve büyümeye başlarlar.  Yavru Ördek Fiyatları 10 TL gibidir ama ördek türleri'de bu fiyatlarda büyük etken taşır.