Nijer Tohumu Ne İşe Yarar

Nijer Tohumu Ne İşe Yarar


Nijer Tohumunun Temel Özelliği

Nijer tohumu Nedir? Kuşlar için  uyarıcı ve kuvvetlendirici özelliği olan bir tohumdur. Sık sık kuşlara verilmesi önerilmez sadece üretim dönemlerinde azar azar verilmesi önerilir.

Muhabbet Kuşunuzun çiftleşme döneminde nijer tohumu vererek çabuk eşe gelmesinde fayda sağlar. Nijer tohumunu çok vermemek gerekir çünkü yağlı bir besin olduğu için kuşlarda yağlanma ve tüye girmeye yol açar.

Nijer Tohumu Ne Kadar Verilir? Nijer tohumunu yemliğe bir çay kaşığı koymanız yeterli olacaktır. Fazlası kuşu tüye sokar.

Nijer Tohumu

Nijer Tohumu işe yarıyormu evet Nijer tohumu Kuşları kızıştırmak için kullanılır bunu kuşlar çok sever ve verdiğiniz kadar tüketirler en fazla bir çay kaşığıdır yemlik başına fazlası kuşa fayda yerine zarar verir kuş çabuk tüye girer ve eşleşmeye hazırlamak için verdiğiniz tüm emekler nijer sayesinde boşa çıkar. 

Nijer Tohumunun faydaları saymakla bitmez bunun için Nijer Tohumu bir çok üreticinin özellikle kanarya yetiştiricilerin vazgeçilmez tohumlarındandır ve bunu çok severek tüketirler ama ölçeklere çok dikkat ederek tüketim yaparlar.

Nijer tohumu Fiyatı küçük paketlerle satılanlar 5 TL Büyük Paketleri 10 TL gibi fiyatlarla satılmaktadır. 

Nijer Tohumu Kaç günde Etkisini Gösterir ?

Kuş için tek tohum etkili değildir tohum ile birlikte bir çok etkeninde birlikte olması gerekir tohumu verip kuşun kızışmasını beklemek mantıksız olacaktır bu tohum sadece bir etkendir kuşun sağlığı bakımı maması her daim büyük önem taşır tohum bunların yanında verildiğinde bir kaç güne etki gösterir.

İlgili Konular

4 Yorum

 • Misafir
  Kenan Bende Muhabbet Kuşlarıma Nijer vermeye başladım mama verirken mama üzerine sarpiyorum az miktarda kuşlarım kızıştı eşleşti artık vermeme gerek kalmadı diye düşünüyorum fazla verirsem zararlı olacağı aşikar.
  11 ay önce
 • Misafir
  Hakan Nijer tohumu kullanıyorum çok memnunum.
  1 yıl önce
 • Misafir
  Semih Nijer tohumu ile kuşları kızıştırırken tüye sokabilirsiniz azar azar vermenizde fayda var benim başıma geldi çok uğraştım
  1 yıl önce
 • Misafir
  Şakir Nijer tohumu zaman zaman kuşlarıma veriyorum faydasını gördüm tavsiye ederim.
  1 yıl önce
  • Evcil Yazar
   Evcil Yazar Söylediğin gibi uygulayabilirsin. Nijer tohumunu her yemliğe bir kaşık koymanda sorun olmaz ama ayrı koyman daha iyi olur nijer tohumunu küçük mama kabına 2 çay kaşığı koy yeterlidir.
   1 yıl önce
  • Misafir
   Kerem Bu nijer tohumu bir yemlik başına bi çay kasımı 2 yemlik koydum mesela her birine 1 çay kaşığını
   1 yıl önce