Muhabbet Kuşları Neden Ötmezler

Muhabbet Kuşum Ötmeyi bıraktı neden ötmez diyorsanız işte nedenleri.

Muhabbet kuşu yavruyken zaten pek Ötmez'ler veya yeni bir eve geldiğinde ötmezler gayet doğaldır. Yeni bir ortam olduğu için oraya ısınana kadar ötmeyi keserler.

Muhabbet Kuşu Neden Ötmez

Bazen de bedensel bir hastalığa bağlı olarak ve yine Psikolojik olarak ötmeyi kesebilirler özellikle sosyal mahrumiyet ciddi bir rahatsızlık meydana getiriyor yani sahibinin muhabbet kuşuna olan ilgi ve alakasından dolayı ötmeyi kesebilir buda büyük ciddi bir rahatsızlık meydana getirir. Bundan dolayı aldığımız muhabbet kuşlarını besleyemeyecek isek daha detaylı bakan kişilere vermemiz en sağlıklısı olur kuşların psikolojisi bozulmadan ve hastalanmadan bakamadığımız muhabbet kuşlarını sahiplendirelim.

Muhabbet kuşum hiç ötmüyor neden

Muhabbet Kuşları genelde ötmeyi seven çevresinde duyduğu seslere öterek tepki veren bir kuş türüdür. Muhabbet kuşunuzda hastalık yada psikolojik bir sorun yoksa çevresindeki seslere tepki vermesi gerekiyor eğer vermiyorsa kuşunuzda bir sorun söz konusudur. Kuşunuz streste hasta ve olduğu ortamda yeni değilse ötmeye başlaması gerekmektedir.

Muhabbet Kuşu Neden Ötmez

Muhabbet kuşları neden ötmezler kısacası şöyle açıklayalım yeni geldiklerinde alışma evresinde oldukları için, hasta oldukları için, tüy değiştikleri için olabilir.

Muhabbet Kuşu Ötmesi için Ne yapmalıyım bunun cevabı ise muhabbet kuşu sesi dinletmeniz olacaktır. Muhabbet kuşu sesi indir Mp3 Adlı yazımızda sesleri dinletebilirsiniz.