Muhabbet Kuşları belirli sebeplerden ötmezler buda kuşlarımızla ilgili sorun mu var sorusunu hemen aklımıza getirir. Özellikle eve Yeni Aldığımızda Yavru Muhabbet Kuşları ötmez buda bizi endişelendirir bunun en büyük nedeni eve alışmaması ve stres yapmasından kaynaklıdır.

Yavru Muhabbet Kuşu Neden Ötmez sorusuna en güzel cevap yukarıdaki gibi olsada dikkat etmemiz gereken bazı hususlarda vardır. Öncelikle sağlıklı bir Muhabbet Kuşu almış olmamız gerekir. Eve geldiğinde belli bir süre ötmeyecektir bu hasta olduğuna işaret etmez sadece alışma evresinde olduğunu gösterir oldukça meraklıdırlar etraflarını kontrol eder ve yeni evlerini keşfetmeye çalışırlar. Alışma Evresi Bittiğinde Yavru Muhabbet Kuşu Ötmeye Başlayacaktır.

Muhabbet Kuşu Neden Ötmez

Yetişkin muhabbet kuşlarıda yeni geldikleri ortamda bunu yaparlar ama çabuk ötmeye başlarlar. Ötmemesi stres sebepli hastalıktan kaynaklı olabilir. Muhabbet Kuşu Ötmüyor ise sağlık kontrolünü yapmanız en başlıca göreviniz olmalı gözlemleyip dışkı kontrolü yapmalısınız. Dışkı kontrolü sağlık sorunlarını size gösterir uzun süredir bakıyorsanız ve normal dışkıdan farklı bir dışkı yapıyorsa hastalık belirtisidir.

Muhabbet Kuşları Tüy dönemlerini ağır geçirirler buda ötmemelerine neden olur.

Muhabbet Kuşu Neden Ötmez

Evet Muhabbet Kuşu Ötmüyor sorusu için Aslında 3 Sebebi olabilir.

  1. Yeni Geldiyse Alışma evresindedir.
  2. Hastalık Stres Kaynaklı Ötmez.
  3. Tüyde ise ötmez.