Muhabbet kuşu Ne Yer Hangi Meyveler Sebzeleri Verilmeli

Muhabbet Kuşları Beslenme programı her üreticiye yada hobici ye göre değişir benim beslenme programım aşağıda yazacağım gibidir siz bu programı kendinize göre uyarlayabilir ve daha iyi programlar çıkarabilirsiniz. Muhabbet kuşu için ben haftada bir defa B vitamini ve Multivitamin kullanıyorum suluklarında Bir gün kalıyor vitamini vermeden önce sabah sulukları topluyor ve 3 saat sonra vitamin takviyesi yapıyorum. Bunu yanında Bağırsak koruyucusu veriyorum. Haftada 2 gün mama veriyorum yavrusu olanlara bu 3 gün'de olabiliyor.

Muhabbet Kuşu Meyve Sebze

Mamaya probiotik katmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Eşe atılmadan kuşlara kür uygulanmalıdır bu kürü farklı bakımlar ve koruyucu ilaçlarla yapabilirsiniz. Mamaya kattığınız besinler çok önemlidir ve farklı mamalar yapmanızda fayda var. Haftalık kuşlarınıza taze meyveler ve çimlenmiş tohum vermenizde yarar sağlar. Sebzeler kuşların beslenmesinde çok önemli bir rol alır sebzelerin taze verilmesi gereklidir. Sebzeleri vermeden önce bolca yıkamalı ve sirkeli suda bekletmeliyiz kullanılan zirai ilaçlar kuşların ölümlerine dahi yol açabilir.

Muhabbet Kuşu Sebzeler

Pancar, Brokoli, Patlıcan, Bürüksel lahanası, Pazı, hindiba, Mısır, rezene, salatalık, yer lahanası, yer elması, pırasa, sarımsak, semizotu, turp, kabak, domates gibi sebzeler kuşlar için çok faydalıdır.

Muhabbet Kuşu Lezzetli ve Faydalı Otlar

Roka, fesleğen, sarımsak, kişniş, oğulotu, dereotu, rezene, nane bunlar faydalı otlardır.

Muhabbet Kuşu Meyveler

Elma, Kayısı, Muz, Kavun, Kiraz, Kivi, Üzüm, Limon, Mango, Portakal, Papaya, şeftali, armut, Ananas

Not :  Arkadaşlar Bilinmeliki Her şeyin fazlası zararlıdır. Verdiğimiz Tüm besinlerde geçerlidir fazlası Kuşlarımıza zarar verir. Tüm yeşilliklerde olduğu gibi Kuşlara fazla yeşillik verilmez ishale neden olur bunların başında marul, Kıvırcık, Maydanoz gibi.