Muhabbet kuşu Ne Yer

Muhabbet kuşu Ne Yer


Muhabbet kuşu Ne Yer Hangi Meyveler Sebzeleri Verilmeli

Muhabbet Kuşları Beslenme programı her üreticiye yada hobici ye göre değişir benim beslenme programım aşağıda yazacağım gibidir siz bu programı kendinize göre uyarlayabilir ve daha iyi programlar çıkarabilirsiniz.
Muhabbet kuşu için ben haftada bir defa B vitamini ve Multivitamin kullanıyorum suluklarında Bir gün kalıyor vitamini vermeden önce sabah sulukları topluyor ve akşama doğru vitamin takviyesi yapıyorum. Bunu yanında Bağırsak koruyucusu vermemiz gerekiyor.
Haftada 2 gün mama veriyorum yavrusu olanlara bu 3 gün olabilir. Mamaya probiotik katmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Eşe atılmadan kuşlara kür uygulanmalıdır bu kürü farklı bakımlar ve koruyucu ilaçlarla yapabilirsiniz.
Mamaya kattığınız besinler çok önemlidir ve farklı mamalar yapmanızda fayda var. Haftalık kuşlarınıza taze meyveler ve çimlenmiş tohum vermenizde yarar vardır.
Sebzeler kuşların beslenmesinde çok önemli bir rol alır sebzelerin taze verilmesi gereklidir. Sebzeleri vermeden önce bolca yıkamalı ve sirkeli suda bekletmeliyiz kullanılan zirai ilaçlar kuşların ölümlerine dahi yol açabilir.

Muhabbet Kuşu Sebzeler

Pancar, Brokoli, Patlıcan, Bürüksel lahanası, Pazı, hindiba, Mısır, rezene, salatalık, yer lahanası, yer elması, pırasa, sarımsak, semizotu, turp, kabak, domates gibi sebzeler kuşlar için çok faydalıdır.

Muhabbet Kuşu Lezzetli ve Faydalı Otlar

Roka, fesleğen, sarımsak, kişniş, oğulotu, dereotu, rezene, nane bunlar faydalı otlardır.

Muhabbet Kuşu Meyveler

Elma, Kayısı, Muz, Kavun, Kiraz, Kivi, Üzüm, Limon, Mango, Portakal, Papaya, şeftali, armut, Ananas

İlgili Konular

1 Yorum

  • Misafir
    Selami Muhabbet kuşu için evde olan her sebze ve meyveden veriyordum bundan sonra daha dikkatli olurum sanırım sitenizi çok beğendim Teşekkürler
    1 yıl önce