Muhabbet Kuşu konuşturma Eğitiminin ileri ki süreçlerinde Muhabbet kuşu konuşma eğitimlerine geçilir. Bu eğitimde Kuşunuzun söylemesini istediğiniz kelimeler oynanırken sürekli olarak tekrarlanması ile oluşur. Muhabbet kuşları da papağanlar gibi tekrarlama ve öğrenme kabiliyetleri yüksek hayvanlardır. Muhabbet Kuşunuzu konuşturmak istiyorsanız en basit ve kolay yolu size alışmasını bekleyip tekrar yapmaktır.

Muhabbet kuşu Konuşturma Taktikleri

Muhabbet kuşu Konuşması için yavru iken alınıp eğitilmelidir ve konuşma eğitimlerine de o süreçte başlamalıdır. Muhabbet kuşu konuşturma yemi diye bir şey yoktur bu yemler kuşunuza vitamin takviyesi sağlayabilir ama konuşması için sizin ilginize ihtiyaç duyarlar. Muhabbet Kuşu konuşma yeteneği taklit yeteneğidir muhabbet kuşu birden çok kelime konuşabilir sağlıklı muhabbet kuşları etrafında duyduğu sesleri taklit ederler ve bu sayede konuşurlar aslında bu konuşma işini erkek muhabbet kuşları kurlaşmaya kadar çevirebilir. 
Erkek Muhabbet kuşu 100 kelimeye kadar konuşma yeteneğine sahiptir bu dişilerde 10 geçmez diyebiliriz bunun nedeni erkeğin bunu kurlaşma için kullanmasıdır :) 
Eğer muhabbet kuşu konuşturmak istiyorsanız ilk olarak erkek yavru muhabbet kuşu almanız sizin açınızdan çok yararlı olacaktır. Muhabbet Kuşu konuşturmak için yeme yeni düşmüş bir yada bir buçuk aylık muhabbet kuşu erkek almanız daha çabuk sonuçlar almanız için önemlidir. 
Muhabbet Kuşunuzu kafesini oturduğunuz yere yakın koymanız size ve ortama alışmasını sağlayacaktır güvenini kazandıktan sonra söylemesini istediğiniz kelimeyi sık sık söylemeniz konuşması için yeterli olacaktır bu arada bakımına dikkat etmeli ve ürkütecek hareketlerden kaçınmalısınız. muhabbet kuşu nasıl konuşturulur Anlaşılabilecek şekilde net konuşur. muhabbet kuşu konuşması dinlemek için size aşağıda bir video paylaşıyorum.