Muhabbet Kuşu Kafesi ve içerisinde Olması Gerekenler Nelerdir?

Muhabbet Kuşu Kafeslerini 3 Bölümde Ayırabiliriz Sırası ile Tel kafes, Pvc Kafes ve Ahşap kafes. Muhabbet kuşuna uygun kafes ölçüleri 45x40x40 Olmalıdır. Pvc ve Ahşap kafesleri Üretim yapan hobici arkadaşlarımız tercih etmektedir ama yeni standart kafeslere ile birlikte evde pvc kafeste yaygınlaşmıştır. Muhabbet Kuşu Kafesleri temiz ve en önemli aksesuarları ise ahşap tünek yemlik ve yuvalık dan oluşur. Muhabbet Kuşu Kafes Düzeninizi bu şekilde oluşturabilirsiniz. 2 Adet Tünek 1 Adet Suluk Gaga taşı yuvalık mamalık ve yemlikler.
muhabbet kuşu kafesleri fiyatları bir standarda bağlı değildir. muhabbet kuşu üretim kafesleri resimdeki gibi pvc tel yada ahşap olarak yapılabilmektedir ben tel kafesleri tercih ediyorum bit konusunda daha iyi oluyorlar.muhabbet kuşu kafesleri nasıl olmalı ve nelere dikkat edilmeli bu kafeslerin kuşların kanat açabileceği boyda olmalı ve kafeslerde yerleşime önem gösterilmelidir. muhabbet kuşu kafesleri salma çok tercih edilmemektedir ama üreten ve yararını gören çok arkadaşım vardır muhabbet kuşu kafesleri salmada biz genelde dinlendirme ve yavruların gelişimini bitirmesi için bekletmekteyiz.
Muhabbet Kuşu Kafesi bizlerin evler nasılsa kuşlar içinde öyledir bunun için kafesin büyüklüğü içinde kullanılan malzemeler hijyen temizlik yerleşim çok önemlidir. olmazsa olmaz benim için tahta tünektir tahta tünek sayesinde muhabbet kuşu tırnaklarını kesmeme gerek kalmıyor bu arada tırnak kesimi için makalemizden yararlanabilirsiniz. Muhabbet Kuşu tırnak kesimi
Bir Muhabbet kuşu kafesinde temiz yemlikler temiz bir suluk olmazsa olmazdır evet şimdi diğerlerine bakalım kafeste olması gereken diğer malzemeler gaga taşıki bu kalsiyum da demekti olmalı muhabbet kuşu kumu evet bir kafes kurarken bunlara çok özen ve dikkat göstermeliyiz.