Muhabbet kuşu Kafesi Nasıl Olmalı ?

Muhabbet Kuşu Kafesleri alanlar için önemli olan kriterlerden biri Muhabbet Kuşunu Alıştırmak ve eğitmek içinmi yoksa eş olarakmı besleyeceğidir Kafes seçimi bu kritere göre yapılmalıdır. Eğer Tek Muhabbet Kuşu Besleyecekse Kafesin Boyunun tek kuşa yeterli olması onun için yeterlidir ama çift besleyecekse Kafesi ona göre seçmelidir.

Aşağıda Resimde Görülen Kafesler Tek Muhabbet Kuşları için En ideal Muhabbet Kuşu Kafesidir.

Muhabbet Kuşu Kafesi

Eğer Muhabbet Kuşu Kafesi 'ni çift olarak düşünüyorsanız Muhabbet Kuşu Kafes seçimini ona göre yapmalısınız. Kafes seçimi oldukça önemlidir. Aşağıda Resmini Paylaştığım Kafesleri Çift Muhabbet Kuşları için Alabilirsiniz.

Çift Muhabbet Kuşu Kafesi

Muhabbet Kuşu Kafes Aksesuar Seçimide oldukça önemlidir. Kafes içerisinde Gereksiz aksesuarlardan kaçının ve Mümkün olduğu kadar Ahşağ tünek kullanmaya çalışınız. Ahşap tünekler Kullanınız Bu tünekler hem tırnak uzamasına hemde gaga yapısına katkı sağlar. 

Muhabbet Kafesinde Kalamar kemiği kuş kumu olmasıda oldukça önemlidir.

Aşağıdaki Resimdeki Muhabbet Kuşu Kafesi Salma boy dediklerimizdendir. Büyük ve rahattır Çift kuşlar için bu kafes bence en idaal kafestir.

forum image

Muhabbet Kuşu Kafesi satılık ilanlarımıza bakabilirsiniz ilanlarda kafes ve aksesuar satışları yapılmaktadır.

İkinci El Muhabbet Kuşu kafesi satanlar sitemizde ilan vermektedir satın almak için yada satmak için ilanlara bakabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Kafesi için eş kuşlarınız varsa yuva takmalısınız yuva içerisinde yumurta yaparlar ve bu yumurtalar daha sıcak ve düzenli durur.

Ahşap muhabbet kuşu kafesi içinde ilanlarımıza göz atabilirsiniz.