Muhabbet Kuşları için yararlı yiyecekler kadar zararlı yiyeceklerde vardır bu yiyecek ve içeceklerden kuşlarımızı uzak tutmamız oldukça önemlidir. Bu yiyecekler kuşlarımız için oldukça zararlı bazende zehirleyici olabilirler. Muhabbet Kuşları için zararlı yiyecek ve içecekleri sıralamak gerekirse.

  1. Avakado
  2. Tuzlu Gıdalar
  3. Şekerli Gıdalar
  4. Kafein
  5. Asitli İçecekler

Avokado: Bu kuşlarımız için oldukça tehlikeli bir besindir ve ölümüne bile yol açabilir Muhabbet Kuşlarımızı Avokadodan oldukça uzak tutmamız gerekmektedir.

Şekerli Gıdalar: Şekerli gıdalar Muhabbet kuşumuzun sağlığı için iyi değildir ve uzak tutulmalıdır çikolata, dondurma, pasta kek gibi gıdalar kuşumuzda sağlık sorunlarına yol açabilir.

Tuzlu Gıdalar: Tuzlu gıdalar kuşlarımız için sağlık sorunlarına yol açabileceği gibi ölümle sonuçlanacak sorunlara kadar yol açabilir. Tuz Muhabbet Kuşlarında sodyum zehirlenmesine neden açabilir.

Asitli İçecekler: Asitli içeceklerin içinde asit ve bol şeker olduğunu göz önünde bulundurursak bu içeceklerin zararından bahsetmeye gerek yok.

Kafein: Kafein Muhabbet kuşlarımız için oldukça tehlikelidir kafein içerisinde bulunan teobromin muhabbet kuşlarımızın ölümüne yol açabilir.

Muhabbet Kuşları için zararlı yiyecekler olduğu gibi beslenme ve gelişimleri için oldukça önemli gıdalarda vardır bunları ayrı bir makale ile detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağız.

Muhabbet Kuşlarımızın Sağlığı için oldukça endişeleniriz bu sebeple onlara zarar verecek gıdaları iyi öğrenip uzak tutmamız gerekir.