Muhabbet kuşu bilezikli ise üretim yerini üreticisini ve hangi ülkede üretildiğini öğrenebilirsiniz. Muhabbet kuşlarında bilezik almak için bir derneğe üye olmasınız yada bu bilezikleri isimlere göre yazanları bulup iletişime geçersiniz. Bilezikler farklı renklerdedir üzerinde üreticinin dernek numarası kuşun doğum tarihi yazar. Bu bilezikler üreticiler için çok büyük önem taşır kuşun soy takibi ve yarışmalar için olmaz ise olmazları arasındadır. muhabbet kuşu bilezik sorgulamasını derneklerden yapabilirsiniz her derneğin numarası farklıdır. muhabbet kuşu bilezik takma için ayrıca bir video koyacağız sitemize. muhabbet kuşu bilezik ölçüleri normal muhabbet kuşları için 4 Jumbo muhabbetler için 4.5 dir. muhabbet kuşu ayağına bilezik takma kuş yavru iken yapılır ve çıkarılmaz ama bazı durumlarda muhabbet kuşu bilezik çıkarma işlemi çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır bir keski yardımı ile yapılabilir. muhabbet kuşu bilezik fiyatı şuan 1 TL civarındadır.

Muhabbet Kuşu Bilezik Numarası Nasıl okunur ?

Doğanın ruhu

Muhabbet Kuşları bileziğin deki renkler yaşını Harfler ülkesini numaralarda ülkede kayıtlı olduğu dernekleri gösterir.

Örnek : TKF -15 - 069 - 34B - 025

Yukarıdaki Bilezikte Kuşun (TKF)Türkiye Kanarya ve Kafes kuşları federasyonuna kayıtlı olduğu görülür.

15 ise 2015 Yılında Doğduğunu gösterir. 069 Üreticinin Derneğe kayıtlı olduğu numaradır. 34B Üreticinin bağlı olduğu dernek kodudur. 025 işe bileziğin kaçıncı yavruya tadığını göstermektedir. 

 

 

Muhabbet kuşuna bilezik ne zaman takılır ?

Doğanın ruhuMuhabbet Kuşu Bileziği yavru 8. gün ile 12, gün arasında takılabilir. Muhabbet Kuşu bileziği yavru ayağına dikkatli bir şekilde titizlikle takılmalıdır. Muhabbet Kuşu Bileziği Takmak için Aşağıdaki Resim Şemasına bakınız. Resimde Muhabbet Kuşu bileziği takma detaylı olarak şekillendirilmiştir.
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilezik Ülke Kodları
 
TÜRKİYE——– TKF
ALMANYA——- AZ,DKB,VZE
ARJANTİN——- FOA
AVUSTURYA—- OKB
BOSNA-HERSEK- BH
BULGARİSTAN— BG
BELÇİKA ——— AOB,KBOF,FOW
BREZİLYA——— FOB
DANİMARKA—— FKK
FRANSA———– FFO,CDE
HOLLANDA——– AB,NB,PS,BEC
HIRVATİSTAN—- HK
İSPANYA———- FOCDE,FOE,FOCCD,FBO,FOCVA,FOA,FOCM,
İNGİLTERE——– WFS,BBC
İTALYA———— FOI
İRLANDA———- EAO
İSRAİL————- ILF
İSVİÇRE———– CH
KOLOMBİA——– FOC
MAKEDONYA—— OFM
MALTA————- BBA
PERU————— FOPE
POLONYA———- PFO
PORTEKİZ——— FPO,FNP
ŞİLİ—————- SOCH
URUGUAY———- ACRU
YUNANİSTAN—— EPO,FOP