Muhabbet kuşu alırken nelere dikkat etmeliyiz Öncelikle kuşu alış sebebimizi bilmeli ve ona göre muhabbet kuşu seçmeliyiz. Bunun için Yazımı 2 amaç şekline göre değerlendirip yazacağım. Genellikle Muhabbet Kuşlarını eğitmek için alırız ama bunun yanında yeni yeni heyecanlar için yavru almak onları küçükken büyütüp eğitmek isteyen hobici arkadaşlarımız çıkıyor. Peki ilk defa yavru almak için muhabbet kuşu almak isteyenler nelere dikkat etmeli. Bir çok kişi bu işi kötü amaçlara hedef etmiş yurt dışından gelen ithal kuşları eşleyip yüksek paralar ile satıyor ve yeni beslemeye başlayan hobiciler 'in hevesini kırıyor öncelikle bunlara çok dikkat edelim. Muhabbet Kuşu alırken bir müddet alacağımız kuşu gözlemleyip hareketliliğine kafes içerisinde dışkısına tüylerinin parlaklığına dikkat etmeliyiz. Alacağımız kuşun yaşı daha önce ne kadar üretimde kullanıldığı bu bilgileri almamızda fayda vardır. 

Muhabbet Kuşu

 Muhabbet kuşu alırken nelere dikkat etmeliyiz

1: Muhabbet kuşu alış amacımız: eğitmek ve konuşturmak için Alacaksak Önce Muhabbet kuşunu alacağımız yeri seçmeliyiz. Bizlerin tercihi etrafımızda üretici arkadaşlar var ise muhabbet kuşunuzu oradan daha anneden yeni ayrılmış olarak almanızdır. Annesinden yeni ayrılmış yavrunun yeme düşmüş olması önemlidir bunun için bir müddet takip edip yem yiyip yemediğini gözlemleyiniz. Yem aşamasını geçtik ve Sağlık durumunu kontrol ediyoruz kuşun parlak tüylere hareketli olmasına ve popo kısmının yaş ve sarı olmamasına dikkat ediniz. Bu aşamayı da geçtikten sonra kuşu alıp eve getirebiliriz. Yavru Muhabbet Kuşunu aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli husus kafes tabanına yem koyulması ve korkutulmamasıdır alışması için hemen uğraşmayın bırakın birkaç gün kafese ve yeni yuvasına alışsın sonra devreye girip alıştırmaya başlanabilir. 

2: Muhabbet kuşu alış amacımız : Yavru Almak için Alacaksak Eğer Muhabbet Kuşunu Alış amacımız üretmek iste yine bunu yakınlarımızdaki üretimhane sahiplerinden sağlamamız üretim için sağlıklı olacaktır. Sabrım var beklerim diyorsanız size tavsiyem muhabbet kuşunu 5 aylık yavrulardan seçip erkek dişi olarak almanızdır eğer beklemeden almak istiyorsanız bütçenize göre üreticiler size yumurtalı yavrulu seçenekler sunabilir bunun yanında hazır takımlarda alabilirsiniz. Eğer Damızlık Muhabbet kuşu alacaksanız ilk Sağlık durumlarına kafesteki hareketliliklerine ve birbirleri ile olan iletişimine dikkat ediniz. Kesinlikle ucuz diye fazla kuluçka geçirmiş yorgun kuşlar almayınız. Kuşların önce sağlık durumlarına sonra anlaşıyorlarmı onlara bakınız. 

Doğanın ruhu

Muhabbet Kuşu Alırken Cinsiyet Nasıl Seçeriz 

Muhabbet Kuşu Cinsiyet seçimi sitemizde mevcut ama kısa ve öz olarak yazıma eklemek istedim detaylı isterseniz Muhabbet Kuşu cinsiyet belirleme yazımı okuyabilirsiniz. Muhabbet Kuşu Cinsiyeti Gaga üzeri mavi ise erkek Diğer renklerde dişi oluyor. Bazı dişilerinde mavi olur ama burun delikleri beyaz olur buna dikkat ediniz. Bazı mutasyon erkeklerde pembe gaga erkeği ifade eder.

Muhabbet Kuşu Alırken Önceliğiniz Kuşun sağlık durumu olmalıdır. Bazı arkadaşlarımız yavru almak için yumurtalı kuş almak istiyor bunu kesinlikle onaylamıyorum kuşun yavrularının ölümüne sebep oluyorsunuz ne alanı nede veren arkadaşları onaylıyorum. Eğer kuşun sağlık durumu iyi ise kuş zaten alışınca yavrulayacak dır.

Sağlıklı Muhabbet Kuşu Nasıl Anlaşılır ?

Sağlıklı muhabbet kuşu hareketlidir tüy yapısı daha düzgündür ama tüy 'de ise bu değişebilir. Sağlıklı bir muhabbet kuşu dışkısı katıdır ve genelde belirli bir alan içerisine dışkılamaktadır. Kuşun popo kısmını kontrol edebilirsiniz  burası sarımsı bir renk değil yağlanmamış ise kuşu alabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu renkleri ana renk olarak yeşildir buda gen yapılarının daha sağlıklı olduğu anlamındadır daha baskın 'dırlar ama siz hangi renk istiyorsanız almanızda sakınca yoktur sağlık durumu iyi ise.