Muhabbet Kuşları Neden yem yemez

Muhabbet Kuşları Neden yem yemez


Muhabbet kuşum yemini yemiyor, neden olabilir ?

Muhabbet kuşların yem yememesinde en önemli sebep fiziksel sorunlardır bir hastalık gaga da aşınma bozuklukları gaga da yamulma vs. bir fiziksel sebep veya hastalık da yem yemedikleri gözlemlenmektedir. Bunun dışında depresyona giren muhabbet kuşlarının da yem yememe gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. yavru muhabbet kuşlarında da aldığı tane yemi kıramama sorunları vardır böyle hayvanlara baktığımızda kur sağının boş olduğunu görebiliriz böyle durumlarda kuşları takibe almamız lazım böyle durumlar yavru kuşlarda daha çok görülür ama büyük kuşlarda görüldüğü zaman kuşların ciddi bir hastalığının olduğu söz konusudur bu şekilde bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda uzman bir veterinere götürmeniz gerekir veteriner baktıktan sonra her hangi bir rahatsızlığının olmadığını gözlemledikten sonra kuşunuzu takibe almanız gerekir yoksa ciddi derecede sıkıntı yaşayabilirsiniz hatta ölüme kadar gidebilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmak istemiyor iseniz kuşlarınızın dezenfektesinin iyi bir şekilde yapmanız gerekir.
Muhabbet Kuşları Neden yem yemez

Muhabbet Kuşu Neden Yem Yemez

Muhabbet Kuşları yem yemez sorusuna cevap vermek için muhabbet kuşunun durumunu bilmek gerekir. Muhabbet kuşu çok küçük yavru ise yem yemeyi öğrenmemiş olabilir. Yetişkin Muhabbey kuşu yem yemez ise yeni gelmiş alışmamış olabilir yada hasta olabilir bunun bir çok nedeni vardır. Muhabbet Kuşunuz yem yemiyor ve nedenini Merak ediyorsanız yorum kısmında kuşunuz ile ilgili bilgi verip nedenini öğrenebilirsiniz.Muhabbet kuşu yem yemez hastadır kusar yeni gelmiştir bu sorular çoğaldıkça çoğalır.
yeni aldığım muhabbet kuşu yem yemiyor, muhabbet kuşu yem yemiyor gibi sorularınız için cevap belli yeni gelen muhabbet kuşu alışana kadar yem yemeyebilir önce stres atmalıdır ama alışkın bir muhabbet kuşu yem yemiyorsa bu hastalık belirtisi olabilir strese girmiş olabilir kuşunuzu iyi takip etmelisiniz birde yem dağıtmaları var buda genelde yemi beğenmedikleri için yem değişikliklerinde vitamin eksikliklerinde bunu yaparlar.
 

İlgili Konular

8 Yorum

 • Misafir
  Sevil Merhaba yavru bir muhabbet kusu aldim ama yem yemiyor 4gun oldu bende yumurta sarisi ve az bi irmik verdim onu yemis yeme nasil alistiricam tesekkurler
  3 gün önce
 • Misafir
  Buket Merhaba iyi gunler ben bir erkek bir disi muhabbet kusuna sahibim, dişi kuş iki gun once ve bugun yumurtladi ama kuyruğu nefes alıp verirken çok hızlı ve nefesi zor alıyormuş gibi oynuyordu bide galiba nezle olmuş internetten yaptığım arastirmalara göre. ceresi ıslak ve yuvadan kafese çıkıp yem veya su yiyip içmiyor biz de suyuna petlab isminde vitamin ekleyip yuvaları ayırdık erkek kusa bulasmasin diye. bu sorun oluşturur mu veya ne yapmamız lazım yaptığımız yanlış ise dogrusuyla bizi bilgilendirir misiniz? Henuz daha çıkıp yem ve su yemedi. bilgi verirseniz sevinirim. tesekkur ederim iyi forumlar
  3 ay önce
  • Evcil Yazar
   Evcil Yazar Sorun Teşkil etmez yumurtlayan kuşlar sulu dışkı yaparlar Erkek ona bakacaktır yuvada yattığı için kuyruk oynatma ve hızlı nefes alma gibi durumlar yavruda yatan kuşlarda gözlemlenir.
   2 ay önce
 • Misafir
  Songül 2 muhabbet kuşum var. Şehir değişikliği yaptım ve ev değiştirdim yeni eve geldiğimizden beri kuşlarım yem yemiyor sebebi nolabilir neler yapmayalım
  3 ay önce
  • Evcil Yazar
   Evcil Yazar Strese bağlı olabilir. Kuşlarınızın durumunu sürekli takip edin soru sormak için soru sor menusunu kullanabilirsiniz.
   2 ay önce
 • Misafir
  Döne Muhabbet kuşum yem yemiyor çok zayıfladı ve tüyleri de hep kabarık duruyor çok hareketsiz normalde yerinde durmaz hareklidir neden olabilir
  3 ay önce
  • Evcil Yazar
   Evcil Yazar Hastalık belirtisi olabilir soru sor kısmından resim atınız kafes içerisinde dışkı ile birlikte detaylı bir şekilde bakıp cevap yazarız.
   2 ay önce
 • Misafir
  Adem Dışarda yiyor bir çarşafın üstünde ama kafesinde yemiyor ?
  3 ay önce
  • Evcil Yazar
   Evcil Yazar Streste olabilir yada yavru ise kafes içerisine yere yem koymanız gerekir.
   2 ay önce
 • Misafir
  Kemal Muhabbet kuşum kuru ekmek dışında bişey yemiyor. Eskiden yemini yerdi. Kilosu normal zayıf değil ama bu şekilde vitamin ve mineralsiz kalacak diye korkuyorum
  3 ay önce
  • Evcil Yazar
   Evcil Yazar Kuru ekmek kısa sürede kilo yapar ekmek verdiğiniz için yem yemiyor olabilir ekmeği kesin yem yiyecektir.
   2 ay önce
 • Misafir
  Başak Kuşum çok zayıfladı yeminin kabugunu soyamiyir bide gagasinin kenarındaki tüyler sertleşmiş nedeni ne olabilir
  4 ay önce
  • Evcil Yazar
   Evcil Yazar Muhabbet Kuşunuz Tüyde Olabilir. Daha detaylı bilgi almak için soru sor kısmından resimle birlikte sorunuzu sorabilirsiniz.
   4 ay önce
 • Misafir
  Seyithan kuzu Muhapet kusumun yemi değişti yeni yemi yemiyor ne yapmam lazım eski yemide aynı ama değişmiş
  4 ay önce
  • Evcil Yazar
   Evcil Yazar Muhabbet kuşunuz yeni yeme alışacaktır. Ama yem değişmek pek iyi sayılmaz zorda kalmadıkça yem değişmemenizi öneririm.
   4 ay önce