Muhabbet kuşum yemini yemiyor, neden olabilir ?

Muhabbet kuşların yem yememesinde en önemli sebep fiziksel sorunlardır bir hastalık gaga da aşınma bozuklukları gaga da yamulma vs. bir fiziksel sebep veya hastalık da yem yemedikleri gözlemlenmektedir. Bunun dışında depresyona giren muhabbet kuşlarının da yem yememe gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. yavru muhabbet kuşlarında da aldığı tane yemi kıramama sorunları vardır böyle hayvanlara baktığımızda kur sağının boş olduğunu görebiliriz böyle durumlarda kuşları takibe almamız lazım böyle durumlar yavru kuşlarda daha çok görülür ama büyük kuşlarda görüldüğü zaman kuşların ciddi bir hastalığının olduğu söz konusudur bu şekilde bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda uzman bir veterinere götürmeniz gerekir veteriner baktıktan sonra her hangi bir rahatsızlığının olmadığını gözlemledikten sonra kuşunuzu takibe almanız gerekir yoksa ciddi derecede sıkıntı yaşayabilirsiniz hatta ölüme kadar gidebilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmak istemiyor iseniz kuşlarınızın dezenfektesinin iyi bir şekilde yapmanız gerekir.
Muhabbet Kuşları Neden yem yemez

Muhabbet Kuşu Neden Yem Yemez

Muhabbet Kuşları yem yemez sorusuna cevap vermek için muhabbet kuşunun durumunu bilmek gerekir. Muhabbet kuşu çok küçük yavru ise yem yemeyi öğrenmemiş olabilir. Yetişkin Muhabbey kuşu yem yemez ise yeni gelmiş alışmamış olabilir yada hasta olabilir bunun bir çok nedeni vardır. Muhabbet Kuşunuz yem yemiyor ve nedenini Merak ediyorsanız yorum kısmında kuşunuz ile ilgili bilgi verip nedenini öğrenebilirsiniz.Muhabbet kuşu yem yemez hastadır kusar yeni gelmiştir bu sorular çoğaldıkça çoğalır.
yeni aldığım muhabbet kuşu yem yemiyor, muhabbet kuşu yem yemiyor gibi sorularınız için cevap belli yeni gelen muhabbet kuşu alışana kadar yem yemeyebilir önce stres atmalıdır ama alışkın bir muhabbet kuşu yem yemiyorsa bu hastalık belirtisi olabilir strese girmiş olabilir kuşunuzu iyi takip etmelisiniz birde yem dağıtmaları var buda genelde yemi beğenmedikleri için yem değişikliklerinde vitamin eksikliklerinde bunu yaparlar.