Köpeklerde göz bakımı yapmak gerekli midir? Göz bakımı nasıl yapılır ve bunu yaparken ne gibi durumlara dikkat etmemiz gerekir. Göz temizliği yapmazsak gözlerde bakteri ve bir sorun oluşur mu? Köpeklerin aslına bakarsanız gözleri bu gibi durumlar için oldukça dayanıklıdır ve çok fazla bakım gerektirmez sadece çapaklanmalarda hijyenik bir şekilde temizlenmesi yeterli olacaktır bu şekilde bir enfeksiyon yada mikrop oluşmasına engel olmuş olursunuz.

Köpeklerdeki göz enfeksiyonlarına küçük çapaklar sebep olabilir. Köpeklerde görülen en çok göz enfeksiyonu konjonktivit ( Göz iltihaplanması ) ‘dir. Bu gibi durumlarda veterinerinizden alacağınız göz damlaları merhemler tedavi için yeterli olacaktır.

Göz temizliği yaparken köpeğin sakin olması ve sizinde çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Temiz bir bez yardımı ile göz etrafı iyice temizlenir ve çapaklardan arındırılır işte göz temizliği bu kadar daha fazlası için veterinerden destek almalısınız.

Köpeğinizin göz temizliği için veterinerden yardım alınız köpeğinizin cinsine göre belirleyeceği periyotlarda ve belirlediği şekillerde göz temizliği yapmanızı öneririz.