Köpekle tatile çıkmak istiyorum ama  Köpekle Tatile gidilecek yerler nereleridir bilmiyorum  köpeğimle gidebileceğim tatil yerleri hakkında bilgiler.

Köpeğinizle seyahate çıkmak için ilk önce yol aracınızı belirlemelisiniz. Havayolu, Otobüs ya da kendi aracınızla mı gideceksiniz. Kendi aracınızla gidecekseniz sorun yok ama diğer türlü otobüs ya da uçak için gideceğiniz firma ile görüşüp gereksinimleri öğrenmelisiniz ve buna göre yola çıkmalısınız. Şimdi yol işini hallettik daha sonra ne yapmalıyız otele gidiyorsak otel ile görüşüp otel sorununu da çözmeliyiz çoğu otel köpeklerin aşı karnelerini ve kimliklerini ister eğer köpeğinizin aşıları tam değilse sorun olabilir ilk önce köpeğinizin aşılarını tamamlayın ve daha sonra köpeğinizle güzel bir tatil için yola koyulun.

Öncelikle Yol ve Barınmak için gerekli yeri hallettik daha sonra köpeğinizin ihtiyaçlarını almanız gerekiyor özellikle mama kapları ve varsa ilaçları hediye kemikleri oyuncakları bunları mutlaka almalısınız. Gittiğiniz yere yakın bir veteriner bulup numarasını kaydetmeniz de önemli bir husustur. Köpeğiniz uzun tüylü ise gitmeden önce tüylerini kestirmeniz hem onun için hem de sizin için iyi olacaktır. Köpek psikoloji uzmanları yolculuk sırasında klimayı öneriyor açık camlar köpeğinizin sağlığı açısından önerilmiyor.

Kendi aracınızla gidiyorsanız molaları 2 ile 3 saat arası yapın ve köpeğinizi biraz dolaştırıp tuvalet ihtiyacını giderip yolculuğa devam edin. Köpeğinizi arabada sakın bırakmayın camlar açık olsa dahil güneş çarpma riski çok yüksek. Otele vardığınızda köpeğinizin yatacağı yeri ayarlayın ve olduğu ortama alışmasını bekleyin yatağını getirdiyseniz bu daha kolay olacaktır.