Köpek almak sahiplenmek çok kolay ama aldığınız evcile gerektiği gibi bakmak oldukça zor bir iştir bunun için emek ister sevgi ister eğer bunu yapabilirseniz köpek almanızı tavsiye ederiz. Şimdi gelelim köpek Bakımında genellemelere. Köpek bakımını herkes bilecek diye bir şey yok ama elimizin altında internet var araştırmak köpeğimiz hakkında daha çok bilgi edinmek bizim elimizde.

  • Günlük Köpeğinin kontrollerini yapmak sağlık tüy yara davranış bunlara çok dikkat etmek gerekir.
  • Bir hastalık durumunda hemen köpeğinizi tedavi ettirmek.
  • Hangi hastalıklarda veterinere gidilmesi gerekir genel hastalıklar nelerdir bunları tecrübe ve araştırmak.
Eğer Köpeğiniz sağlıklı ise hareketleri ve size olan tavırlarından anlayabilirsiniz. Bilmediğiniz bir hastalık veya yaralanmada veterinere gitmeniz kaçınılmazdır.
Köpek Bakımı için öncelikle köpeğinizin evde ya da bahçede ortamını iyi ayarlamanız gerekmektedir. Köpeğinizin yerinin sıcaklığı iyi ve temiz olmalıdır. Köpek Bakımı için günlük taze su verilmelidir sıkıldığı zaman vakit geçirebileceği bir oyuncak vermeniz iyi olacaktır. Köpeğin kendisi için ayrılan yeri onun dinlenme alanıdır sıkıldığında dinlenmek istediğinde güvensiz hissettiğinde gideceği yer orasıdır bunu unutmayınız.
Köpeklerde beslenme çok önemlidir. Köpeğimizi kuru mama ile beslemeliyiz aksi takdirde ihtiyacı olan vitaminleri alamaz ve hastalanır yetişkin köpekler günde 2 defa beslenirken yavru köpekler 4 defa beslenirler. Yavru köpekler kuru mamayı yiyemez ise ıslatılmalı dır alışana kadar. Köpeğinizin bakımı için veteriner hekimden tavsiye alabilirsiniz.
Köpeğinizi temiz tutmalı onu sık sık yıkamalı ve tımarla malısınız. Tarama yapmak köpeğinizin tüyleri ve sağlığı açısından büyük önem taşır. Köpek şampuanlarıda insan şampuanları kadar önemlidir içlerinde tüyleri dış parazitleri için katkı maddeleri vardır ve bunlar oldukça faydalıdır. Köpek tarama işlemi köpeğinizin kan dolaşımını hızlandırır buda köpeğiniz için oldukça iyidir köpeğinizi egzama gibi hastalıkları bir şekilde önlemiş olursunuz.
  • Köpeğiniz için bir veteriner bulun ve bu veterinerde belli periyotlarda kontrollere gidin. Veterinere gitmediğinizde köpeğinizi siz kontrol etmelisiniz.
  • Köpeğinizin vücudundaki yaraları kontrol edin.
  • Köpeğinizin vücudunda elinizi gezdirin gezdirirken belli yerlerde farklı tepkiler veriyorsa dikkatli olmanız gerekli anlamındadır hemen veterinere gidin.
  • Köpeğinizin dişlerini ve diş etlerini kontrol edin.
  • Köpeğinizin pati tırnak ve kulak kontrollerini yapın.
  • Köpeğinizin günlük yaşantısından farklı davranışlarına durgunluğuna dikkat edin.
Evet Şimdi Köpeğimiz için Egzersiz zamanı onun için en iyi egzersiz yürüyüş ve parkta koşmak oynamak olacaktır. Köpeğiniz ile zaman geçirmek için en iyi zamanlardandır bunu en iyi şekilde değerlendirip birbirinizi daha iyi tanımanızı sağlayacaktır. Bu egzersizler sayesinde köpeğiniz daha enerjik olacak ve obezite’ye karşı korunmuş olacak.
Köpeğiniz için önemli bir hususta eğitimdir. Köpeğiniz bu eğitim ile nerede nasıl davranması gerektiğini öğrenir hem sizin başınıza hem de köpeğinizin başına istemediğiniz bir olay gelmez.
Köpeğiniz hastalandığında ilk yapmanız gereken veterinere gitmektir. Köpeğiniz için en önemli durumlardan biride budur her hastalık önemlidir ve kötü sonuçlar doğurabilir. Köpek bakımında en önemli husus dikkatli olmak ve umursamam azlık yapmamaktır.