Deniz Akvaryumu Malzemeleri Nelerdir? Tuzlu Su Akdvaryum Malzeme Listesi

Tüm Akvaristlerin son seviye dedikleri deniz akvaryumu için gerekli malzemeler ve Fiyatları nelerdir sizlere kısaca açıklamaya çalışacağız. Öncelikle Bir Deniz Akvaryumu kurmak istiyorsak Deniz akvaryumu için neler gerekli önce bunları liste şekline getirip önce bu listeye göre ilerlememiz gerekir. Her Akvarist Deniz Akvaryumu fiyatlarını yüksek bulduğu için pek bu işe girmek istemez ama seyirlik sevki gerçekten güzeldir özellikle canlılar çok harika farklı canlıların oluşması akvaryumun olduğu gibi canlı olması oldukça dikkat ve ilgi çekicidir.

Evet Biraz gevezelik yaptık sanırım şimdi Kısaca Deniz Akvaryumu Malzeme Listesinden Bahsedelim.

 1. Deniz Akvaryumu
 2. Protein Skimmer
 3. Porselen milli motor kafalary akvaryum büyüklügüne göre adet değişir.
 4. Canlı Kaya
 5. Deniz Akvaryumu için Mercan Kumu yada aragonit kum
 6. Deniz Tuzu
 7. Tuzun Ölçümü için Tuz Ölçer ( Hydrometer )

Bunların yanında birde Su ihtiyacımız var ilk kurulum için bu su hazır su yada arıtılmış su olmalı bunu iyi ayarlamamız gerekir yani hazır su kullanacaksak daha sonra eksilen suyun yerine aynı sudan kullanmamız Balıkların dengesinin bozulmaması için önemlidir.

Akvaryumu Kurmaya hazırız ama önemli bir husus belirtmek isterim Eğer Bu işe girecekseniz Akvaryumun Sump Sisteminin olması hem temizlik hem görsel açıdan izlemesi keyifli hale gelmesi için olmazsa olmazdır. Sump Sistemini Taşırma olarak kullanabilirsiniz.

Evet Akvaryum için hazırız ama yaz aylarını unutmamak gerekir özellikle sıcak havalarda akvaryum ısısını korumamız gerekir bunun için Soğutucu ’da olmazsa olmazlar içine alınmalıdır.

Evet Artık yapmamız gereken kurulumu yapıp su dengesinin oturmasını ve canlı yaşamın başlamasını beklemektir bu işte sabır önemlidir. İlk iki ya da üç hafta akvaryum suyunun oturması ve oluşum için önemlidir. Sıra geldi balıklar mercanlar ve kabukluların akvaryuma koyulmasına.

Akvaryum Kontrolü Deniz Akvaryumunda Olması Gereken Değerler

 1. Nitrat : 10Mg
 2. Kalsiyum: 420Mg
 3. Fosfat : 0
 4. Amonyak : 0
 5. pH: 8-8.5
 6. Sicaklık : 25 °C