Civciv Bakımı oldukça kolaydır ama evde civciv bakımı yapacaksanız bu zorlaşır genelde çocukların ısrarı üzerine civciv alınır ama bu civcivlerin çoğu ölür bunun nedeni ailenin bu bakımları üstlenmemesidir eğer bakamayacaksanız bir canlının ölümüne sebep olmanız hiç doğru değildir. Civcivler çok narinlerdir soğuk havayı hiç sevmezler bir kutuya koyup balkona koyarak civciv beslenmez bu civcivin ölümünü umursamamaktır.

Civciv bakımı oldukça kolaydır demiştik bunun için önce sıcak bir barınak gerekli daha sonra temiz ve taze su içebileceği su kabı gerekir ama bu su kabına girememesi oldukça önemlidir ıslanıp üşümesi iyi olmayacaktır. su işini'de hallettik şimdi geldi yem evet civciv yemi aldık ve bunu alt zeminle birlikte bir Kab içerisinde önlerine koyduk artık zaman ile büyümeye başlayacaklardır. Civcivler elde oynamak için yaratılmamışlardır bunun için çocuklarınızın eline verip birer kukla oyuncak gibi görmemelisiniz. 

Civciv üreticileri yavruların gelişimi için ilk gün şekerli su verirler civcivlere bu ciğerlerinin açılması ve sağlıklı olmaları için oldukça önemlidir ve birde yemlerine haşlanmış yumurta rendeleyip yem ile karıştırarak verilir bu gelişimleri için oldukça önemlidir hızlı ve sağlıklı bir şekilde palazlanırlar. 

Civcivler belirli bir evreyi geçtiklerinde gezmeleri ve açık alanlarda otlamaları önemlidir ayrıca civcivlerinize yeşillikte verebilirsiniz kıvırcık marul gibi yeşilliklere bayılırlar. 

Evet Yukarıdaki yazımızdan anlaşıldığı gibi Civcivler evde bakılmak için pek uygun değildirler. Civciv bakımı püf noktaları bu şekildedir. Dediğimiz gibi yumurtadan çıkan civciv için ilk su önemlidir bu şekerli su olması önem taşır. civcivler bu şekilde büyütülürler. Kışın civciv bakımı şartların oluşturulması ile aynıdır olduğu ortamın sıcak olması çok önemlidir.